AMATÖR SPOR KULÜPLERİ

AMATÖR SPOR

Spora ve sporcuya altyapıda destek olunacak, kulüpler desteklenecek. Bireysel sporlar özendirilecek. Ampute sporuyla ilgilenen sporcularımız belediyemiz tarafından desteklenecek. Çocukların erken yaşta yatkın oldukları spor belirlenecek, Altınordu Belediyespor kulübünün talep gören tüm branşlarda takımı ve bireysel sporcusu bulunacak. Daha sağlıklı bireylerin yaşadığı bir kent olacağız.

Spor sektöründe istihdam artacak

Altınordu Kazanacak.

 

SATRANÇ KULÜBÜ

Çocuklarda zeka gelişimi 3-11 yaş arası önemlidir. Zihin gelişimi için beyni zorlamak gerekir. Bu nedenle Altınordu’da çocuklarımızı erken yaşta zihinsel faaliyetlerle tanıştırılacak. Zeki ve analitik düşünce sahibi çocuklar yetiştirilecek.

Çocuklarla BirOlacağız,

Altınordu kazanacak.

 

BİNİCİLİK OKULU

Ata sporu, biniciliğe ilgili olanlar için yeni bir tesis yapılacak, bu tesiste hobi binicileri yetiştirilecek ve show jumping yarışmaları düzenlenecek. Halkımıza yeni etkinlik çeşitliliği sunulacak. Otistik, down sendromlu ve omirlik felçlileri için hipoterapi tedavisinde kullanılacak, ulusal ve uluslararası sporcular yetiştirilecek.

İstihdam artacak,

Altınordu kazanacak.

 

YELKEN KULÜBÜ

Altınordu ile denizi barıştıracağız. Yelken kulübü kurulacak ve halkımız su sporlarına daha yakın olacak. Dünyada yaygın olan optimist tekneler ile eğitimler verilecek ve yarışlar düzenlenecek. Türkiye Yelken Federasyonuyla ortak projeler üretilecek.

Denizimizle BirOlacağız,

Altınordu kazanacak