ATIL OKULDAN ALTIN OKULA

Mahallelerimizde atıl durumda bulunan eski okullar kentimizde istihdamı arttırmak için üretim merkezlerine dönüştürülecek. Bu merkezlerde mesleki eğitim alan kişiler piyasada iş bulabileceği gibi kendisi de üretim yapıp satabilecek.

Merkezlerde düzenli mesleki eğitimler halkımıza ücretsiz olarak verilecek. Atıl Okuldan Altın Okula dönüştürülerek üretime katılan merkezlerde üretilen ürünler satın alınacak ve Hergün Pazar’larda satışa sunulacak.

01

PAKETLEME VE PAZARLAMA MERKEZLERİ

Atıl durumda olan onlarca okul istihdam için kullanılacak. Düzenli mesleki eğitimler verilecek. Mahallerde üretilen sebze, meyve ve hayvansal ürünler belediyemiz tarafından satın alınacak. Üreticinin müşteri derdi kalmayacak. Özellikle üretici kadınların  kötü hava şartlarındaki ürün satış derdi son bulacak. Ülkemize ve dünya’ya pazarlanacak.

Düzenli gelir sahibi olacak. Üreticinin derdine derman olacağız.

 

Üretici ile BirOlacağız

Altınordu kazanacak.

 

02

KENT MOBİLYALARI 

İMALATI MERKEZİ

Çevre düzenlemelerinde kullanılan kent mobilyaları çok pahalıya mal edilmektedir. Paramız Altınordu’dan dışarı gidiyor. Belediye olarak kent mobilyalarımızı kendimiz üreteceğiz.Altınordu’nun parası Altınordu’da kalacak.

İstihdam artacak, diğer belediyelere de satış yaparak belediye gelir elde edecek.

 

03

EL SANATLARI VE HEDİYELİK EŞYA ATÖLYELERİ

El becerisi olan herkes istihdama dahil edilecek, Ordu’yla özdeşleşmiş olan yerler, kıyafetler, tarım aletleri v.b hediyelik eşya olarak üretilecek, belediyenin bütün hediyelik eşya ihtiyacı bu şekilde karşılanmış olacak.  Türkiye’ye ve Dünya’ya pazarlanacak.Düzenli kurslarla  vatandaşlarımızın becerileri geliştirilecek, sertifikalı vasıflı eleman yetiştirilecek. Hemşehrilerimize malzeme desteği verilecek ve satın alma garantisi ile ürün üretilecek, turizm sektörünün ve kurumların hediyelik eşya ihtiyacı karşılacanak.

Herkes düzenli gelir elde edecek, 

Altınordu kazanacak.

 

04

KİLİM VE DASTAR 

ATÖLYESİ 

Kadınlarımız düzenli gelir sahibi olacak, kilim ve dastar tezgahları başında istihdam yaratılacak.Kadınlarımızın üretimlerine satın alma garantisi verilecek. Ürünler belediyemizin yeni yatırımları olan iş ve yaşam merkezlerinde ve internette satışa sunulacak.

Ailelerin geliri artacak

Altıntınordu kazanacak.